Zahájení výuky

Vážení rodiče,
výuka žáků 2. stupně základní školy bude zahájena 8. 6. 2020 dle rozvrhu, který přikládáme.

Zároveň zasíláme informace o průběhu činnosti školy v měsíci červnu:

-    8. 6. třídnické hodiny s třídními učiteli,
-    9. 6. – 19. 6. 2020 konzultace s vyučujícími pro objasnění a upevnění učiva dle rozvrhu,
-    22. 6 2020 třídnické hodiny k vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních potřeb žáků, odevzdání a převzetí učebnic, učebních pomůcek a školních potřeb,
-    23. 6. – 25. 6. 2020 samostatné učení mimo školu,
-    26. 6. 2020 předání vysvědčení za 2 pololetí školního roku 2019/2020.

BLIŽŠÍ INFORMACE o průběhu vzdělávání.
Cesta do školy a ze školy
Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:
- zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky, pokud se nacházejí alespoň dvě osoby bližší vzdálenosti než 2 metry, nejedná-li se výlučně o člena domácnosti,
- dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (není tedy nutné např. u doprovodu žáka/členů společné domácnosti).

Vstup do budovy školy nebo školského zařízení
- Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.
- Třídní učitelé vyzvednou žáky před školou a odvedou do tříd po skupinách, aby nedocházelo ke kontaktu mezi skupinami.
- Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.
- Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na jejich uložení.
- Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla.
- Škola organizuje provoz v šatnách, případně místech určených k odložení svrchního oděvu a přezutí tak, aby se zamezilo setkávání žáků z různých skupin.

Ve třídě
Neprodleně po přezutí, popřípadě po příchodu do třídy, musí každý použít dezinfekci na ruce. Doporučuje se i předchozí umytí rukou (důkladné 20 až 30 sekund vodou a tekutým mýdlem).
Složení skupin žáků se stanoví předem a je neměnné.
Maximální počet žáků ve skupině žáků je 15 s tím, že je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici.
V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.
Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku.
Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě.

1. skupina:
- tvoří žáci 1. - 3. ročníku, výuka probíhá v kmenové třídě 2. a 3. ročníku.
2. skupina:
- tvoří žáci 4. a 5. ročníku, výuka probíhá ve výukovém středisku.
3. skupina:
- tvoří žáci 6. ročníku, výuka bude probíhat ve třídě 8. ročníku.
4. skupina:
- tvoří žáci 7. ročníku, výuka bude probíhat ve třídě 7. ročníku.
5. skupina:
- tvoří žáci 8. a 9. ročníku, výuka bude probíhat ve třídě 9. ročníku.

ROZVRH HODIN

Skupina č. 3 (6. ročník)
pondělí    ČJ    AJ    M    M
úterý    ČJ    AJ    M    F
středa    ČJ    Z    M    PŘ
čtvrtek    ČJ    AJ    M    D
pátek    ČJ    AJ    M    ČJ

Skupina č. 4 (7. ročník)
pondělí    M    ČJ    AJ    M
úterý    NJ    ČJ    M    PŘ
středa    M    ČJ    AJ    M
čtvrtek    M    ČJ    NJ    ČJ
pátek    M    ČJ    AJ    D

Skupina č. 5 (8.a 9. ročník)
pondělí    NJ    M    ČJ    PŘ
úterý    AJ    M    ČJ    D
středa    NJ    CH    ČJ    D
čtvrtek    AJ    M    ČJ    F
pátek    AJ    M    ČJ    M
Výuka bude probíhat od 7.40 – 11.25 hod. formou upevňování a procvičování vědomostí, které žáci získali během distančního vzdělávání. Zároveň budou plnit úkoly, které budou i nadále zasílány dětem, které se prezenčního vzdělávání neúčastní.
Žákům, kteří se přihlásili k odběru obědů, bude zajištěno stravování v době po ukončení vzdělávacího procesu v rámci jednotlivých skupin.
Součástí informací je čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Prosíme o vyplnění a podepsaní formuláře a následné odevzdání zpět do školy, nejpozději v pondělí 8. 6. 2020. Bez prohlášení není možno dítě do vzdělávacího procesu přijmout.

Mgr. Jana Válková, MBA

Datum vložení: 4. 6. 2020 19:37