нагадаємо - зарахування українських дітей до садочка та школи

Co potřebuje dítě do MŠ

Co potřebuje dítě do mateřské školy:

• Čisté, účelné a pohodlné oblečení do třídy: tričko, tepláky, legíny, sukni, zástěrku.
  • Přezůvky do třídy (ne pantofle ani crocsy – z bezpečnostních důvodů).
  • K odpolednímu odpočinku: pyžamo nebo noční košili
  • Náhradní spodní prádlo, náhradní oblečení pro případ nehody (umazání se, polití se, …)
  • Oblečení na pobyt venku – včetně pokrývky hlavy (pohodlné, přizpůsobené změnám počasí).
  • V šatně má každé dítě svou skříňku na oděv a obuv označené značkou. Rodiče je nepřeplňují zbytečným množstvím oblečení, pravidelně kontrolují a doplňují, nenechávají zde léky, potraviny, ostré předměty a udržují zde pořádek.
  • Doporučujeme rodičům, aby děti měly v šatně trvale: gumové holinky, pláštěnku, pokrývku hlavy.
  • Bundy, oteplovací soupravy, hrubé mikiny apod. opatřit poutky, aby si je děti mohly pověsit na věšák.
  • Náhradní oblečení vkládejte do plátěných tašek.
  • Oblečení na zahradu a vycházku skládejte do skříněk.
  • Oblečení na cestu domů skládejte dozadu na lavičku.

Děkujeme.

Prosíme, aby děti měly všechny své věci, včetně obuvi označené jménem, monogramem nebo značkou dítěte.