V pátek 11. 6. proběhne pro žáky Den moří a oceánů

Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, zákonným zástupcům žáků a pedagogům. Snaží se jim pomáhat při zvládání a řešení výchovných, vztahových a výukových potíží.

Poradenské služby ve škole jsou zajišťovány výchovným poradcem a školním metodikem prevence. Nedílnou součástí je spolupráce se všemi vyučujícími ve škole, vedením školy a dalšími poradenskými zařízeními (PPP, SPC a SVP). Zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb přímo na škole.

Činnost ŠPP přispívá zejména k:

• poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími   potřebami,
  • sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření - prevenci školní neúspěšnosti,
  • kariérové poradenství spojující vzdělávací, informační a poradenskou podporu
  • k vhodné volbě vzdělávací cesty a pozdějšímu profesnímu uplatnění,
  • podporu vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního- prostředí a s odlišnými životními podmínkami,
  • podporu vzdělávání žáků nadaných a mimořádně nadaných,
  • průběžnou a dlouhodobou péči o žáky s výchovnými či vzdělávacími obtížemi
  • vytváření příznivého sociálního klimatu pro přijímání kulturních a jiných odlišností ve škole a školském zařízení,
  • včasnou intervenci při aktuálních problémech u jednotlivých žáků a třídních kolektivů,
  • předcházení všem formám rizikového chování včetně různých forem šikany a diskriminace,
  • průběžné vyhodnocování účinnosti preventivních programů uskutečňovaných školou,
  • metodickou podporu učitelům při použití psychologických a speciálně-pedagogických postupů ve vzdělávací činnosti školy,
  • spolupráci a komunikaci mezi školou a zákonnými zástupci,
  • spolupráci školy při poskytování poradenských služeb se školskými poradenskými zařízeními.

Vedoucí školního poradenského pracoviště:

Výchovný poradce  - Mgr. Miroslava Římanová

Členové školního poradenského pracoviště:

Školní metodik prevence - Mgr. Petra Fleger

Spolupráce se školskými poradenskými zařízeními

• Pedagogicko-psychologická poradna Bruntál, pobočka Krnov
  • Pedagogicko-psychologická poradna Opava