Prezenční výuka pro žáky prvního stupně

Podrobné informace k prezenčnímu vzdělávání

Vážení rodiče,
od pondělí 25. 5. 2020 bude žákům 1. až 5. ročníku umožněna prezenční výuka ve škole, ve které se budou žáci vzdělávat ve 2 skupinách. První skupinu tvoří žáci 2. a 3. ročníku, druhou skupinu žáci 4. a 5. ročníku. Skupiny byly vytvořeny pouze do počtu 15 dětí.
Dopolední výuka bude probíhat od 7.40 do 11.25 hod., odpoledne dětem nabízíme zájmové vzdělávání do 16 hodin. Zároveň Vás chceme informovat, že ranní družina nemůže být poskytována.

BLIŽŠÍ INFORMACE o průběhu vzdělávání.
Cesta do školy a ze školy
Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:
- zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen „rouška"),
- dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (není tedy nutné např. u doprovodu žáka/členů společné domácnosti).

Vstup do budovy školy nebo školského zařízení
- Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.
- Asistenti pedagoga odvedou žáky do tříd po skupinách, aby nedocházelo ke kontaktu mezi skupinami.
- Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.
- Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na jejich uložení.
- Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla.
- Škola organizuje provoz v šatnách, případně místech určených k odložení svrchního oděvu a přezutí tak, aby se zamezilo setkávání žáků z různých skupin.

Ve třídě
Neprodleně po přezutí, popřípadě po příchodu do třídy, musí každý použít dezinfekci na ruce. Doporučuje se i předchozí umytí rukou (důkladné 20 až 30 sekund vodou a tekutým mýdlem).
Složení skupin žáků se stanoví předem a je neměnné, je nutné vyhnout se jakýmkoliv změnám ve složení skupiny žáků.
Maximální počet žáků ve skupině žáků je 15 s tím, že je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici.
V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.
Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku.
Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě.

1. skupina:
- tvoří žáci 2. a 3. ročníku,
- vyučující: Mgr. Veronika Říhová, Mgr. Martina Tesařová,
- vstup do školy hlavním vchodem (sraz dětí v 7.20 hod, žáky vyzvedne asistent pedagoga přes šatnu školy, bude provedena dezinfekce rukou),
- výuka bude probíhat ve kmenové třídě 2. a 3. ročníku.
2. skupina:
- tvoří žáci 4. a 5. ročníku,
- vyučující: Bc. Jakub Moravčík, Mgr. Alexandra Klučarová,
- vstup do školy zadním vchodem, který se nachází na straně multifunkčního hřiště (sraz dětí v 7.20 hod, žáky vyzvedne asistent pedagoga, šatna bude vytvořena v prostorách při vstupu do budovy školy, bude provedena dezinfekce rukou).
- výuka bude probíhat ve výukovém středisku.

ROZVRH HODIN
1.skupina (2. a 3. ročník)
Den    1. hodina    2. hodina    3. hodina    4. hodina
Pondělí    ČJ    M    ČT/PS    AJ
Úterý    ČJ    M    ČT/PS    PRV
Středa    ČJ    M    ČT/PS    AJ
Čtvrtek    ČJ    M    ČT/PS    PRV
Pátek    ČJ    M    ČT/PS    AJ

2. skupina (4. a 5. ročník)
Den    1. hodina    2. hodina    3. hodina    4. hodina
Pondělí    ČJ    M    AJ    VL
Úterý    ČJ    M    AJ    Mgeom
Středa    ČJ    M    AJ    PŘ
Čtvrtek    ČJ    M    AJ    Mgeom
Pátek    ČJ    M    AJ    VL
Výuka bude probíhat formou upevňování a procvičování vědomostí, které žáci získali během distančního vzdělávání. Zároveň budou plnit úkoly, které budou i nadále zasílány dětem, které se prezenčního vzdělávání neúčastní.
Žákům, kteří se přihlásili k odběru obědů, bude zajištěno stravování v době po ukončení vzdělávacího procesu v rámci jednotlivých skupin.
Součástí informací je čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Prosíme o vyplnění a podepsaní formuláře a následné odevzdání zpět do školy, nejpozději v pondělí 25. 5. 2020. Bez prohlášení není možno dítě do vzdělávacího procesu přijmout.

Mgr. Jana Válková, MBA

Datum vložení: 22. 5. 2020 12:30