Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Jak jsme slavili Sv. Martina

Jak jsme slavili Sv. Martina

V týdnu, kdy slavil svatý Martin, děti marně vyhlížely mráčky se sněhem. Zklamané ale nebyly. Měly plné ruce práce.

Seznámily se s legendou o Sv. Martinovi a poté si ji spontánně zahrály. Postavily z velkých kostek bránu, chlév pro husy i Martinův rodný dům coby kulisy.  Na oslavu si upekly svatomartinské rohlíčky a také si na nich pochutnaly. Společně jsme vytvořili adventní spirálu, která měla každého, kdo do ní vstoupí, dovést do adventního času. Děti si vyrobily podkovičky pro štěstí a vyzdobily jimi vstup do mateřské školy. Vyvrcholením týdne byl svatomartinský pochod, kdy v průvodu předvedly pásmo písní, říkadel a pranostik. Doprovázel je živý koník a vůbec nevadilo, že nebyl bílý. Své „publikum“ děti obdarovaly upečenými svatomartinskými rohlíčky. Velmi děkujeme hodné mamince Kristině Římanové za čas i ochotu, kterou dětem věnovala i za zapůjčení koníka. Také velmi děkujeme zaměstnancům obecního úřadu i zaměstnancům Obecního domu za milé pozornosti pro děti. Celý týden jsme si společně báječně užili.

Petra a Denisa

Datum vložení: 20. 11. 2021 6:42
Datum poslední aktualizace: 20. 11. 2021 6:45
Autor: Správce Webu

Mateřská škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30
1
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Projekty

Projekty naleznete zde

Zřizovatel

Obec Holčovice

Erb obce Holčovice

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.