Návrat k prezenčnímu vzdělávání od 30. 11. 2020

Informace ke vzdělávání v ZŠ

Vážení rodiče,

od 30. listopadu dochází dle nařízení vlády k návratu žáků k prezenčnímu vzdělávání, a to v následující podobě:

1. stupeň
  • od 30. 11. 2020 prezenční výuka. Výuka bude probíhat dle rozvrhu
  • 2. stupeň
  • od 30. 11. 2020. Výuka bude probíhat dle rozvrhu.
  • prezenční výuka 9. ročníku v plné míře,
  • rotační prezenční výuka pro 6. – 8. ročník – dochází ke střídání po týdnech,
  • od 30. 11. 2020 bude do školy docházet 7. a 8. ročník, následující týden distančně,
  • od 7. 12. 2020 prezenčně 6. ročník, následující týden distančně,

Nebude probíhat výuka tělesné a hudební výchovy. Hodiny budou nahrazeny jiným předmětem. Odpolední vyučování se ruší.

Pohyb žáků v základní škole se řídí těmito pravidly:

Cesta do školy a ze školy

• Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními.

Vstup do budovy školy nebo školského zařízení

• Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.
  • Pedagogové odvedou žáky do tříd po skupinách, aby nedocházelo ke kontaktu mezi třídami.
  • Žáci prvního stupně vchází do budovy hlavním vchodem v 7:20 v doprovodu pedagoga.
  • Žáci druhého stupně vchází do budovy nouzovým vchodem v 7:30 v doprovodu třídního učitele.
  • Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve všech vnitřních prostorách školy ochranu úst.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na jejich uložení.
  • Škola je oprávněna vymezit prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla
  • Škola organizuje provoz v šatnách, případně místech určených k odložení svrchního oděvu a přezutí tak, aby se zamezilo setkávání žáků z různých skupin.
  • Ve třídách se bude větrat v intervalu 5 minut mezi hodinami, uprostřed hodiny, popřípadě každých 30 minut.

Ve třídě a ve školní jídelně

• Při příchodu do školy musí každý použít dezinfekci na ruce.
  • Doporučuje se mytí rukou (důkladné 20 až 30 sekund vodou a tekutým mýdlem).
  • Během celého pobytu ve škole je nutné mít ochranu úst rouškou nebo respirátorem.
  • Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku.
  • Během výuky nebude docházet k prolínání tříd.
  • Do školní jídelny budou odcházet žáci v časových intervalech, aby nedocházelo ke kontaktu mezi jednotlivými třídami.
  • V jídelně budou dodržována dříve stanovená pravidla: mytí rukou, rozestupy při čekání, max. 4 osoby u jednoho stolu.
Datum vložení: 28. 11. 2020 7:12
Datum poslední aktualizace: 17. 4. 2022 19:08