Zimní sporty v MŠ

Touto básničkou děti odstartovaly začátek týdne. Každý den se seznamovaly s novým zimním sportem. Zpívaly, cvičily, koulovaly se ve třídě i na zahradě.

Ať je teplo nebo zima,

nám je venku vždycky prima.

Když jedeme z kopce dolů,

potřebujem lyže k tomu.

Nebo sáňky místo nich,

hlavně že nám padá sníh.

Touto básničkou děti odstartovaly začátek týdne. Každý den se seznamovaly s novým zimním sportem. Zpívaly, cvičily, koulovaly se ve třídě i na zahradě. Popisovaly obrázky, hledaly začáteční písmenko. Pomocí videa hádaly, o jaký zimní sport se jedná. Ve třídě i venku si zkusily zalyžovat. Děti si osahaly a vyzkoušely lyžařské vybavení i samotné lyže. Trefovaly se do branky jako správní hokejisté. Dokonce i fandily kamarádům jako opravdoví fanoušci. Vytvořily nádherné krasobruslaře na ledě. Ve třídě jsme si vyzkoušeli i biatlon, to byla zábava. Na konci týdne už umíme pojmenovat zimní sporty a vybavení, které k těmto sportům potřebujeme. Celý týden jsme sportovali tělem i duší.

Datum vložení: 19. 2. 2021 17:18
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2022 10:41