Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Soutěž žáků základních škol v technických dovednostech 2024

Soutěž žáků základních škol v technických dovednostech 2024

Střední škola technická Opava spolu se Sdružením důlních a strojírenských technologií organizovala v letošním školním roce již 14. ročník Soutěže žáků základních škol v technických dovednostech.

Do soutěže se přihlásilo celkem 27 základních škol s 946 žáky 6. a 7. tříd. Ve školním kole si žáci 7. ročníku naší školy vyrobili kovový otvírák nebo plechovou krabičku. Dvě vybrané žákyně 7. ročníku Amélie Špicarová a Petra Sedláčková postoupily do finále soutěže.

Finálové kolo se konalo 4. dubna 2024 v dílnách Střední technické školy Kolofik v Opavě. Soutěž se rozděluje na dvě části. První část je zaměřená na kovoobráběcí práce a druhá část na elektrotechniku. Celkem se finále zúčastnilo 22 vítězů školních kol, v části elektro se utkalo 21 žáků. Obě dívky ze 7. ročníku naší školy se finále soutěže také zúčastnily, a i když nezískaly nejvyšší umístění na 1. až 3. místě, vedly si v soutěži velmi dobře. Během skoro čtyřhodinové soutěže jedna vyrobila malé hrabičky z kovu a druhá svítící káču. 

Datum vložení: 17. 4. 2024 13:55
Datum poslední aktualizace: 17. 4. 2024 14:01
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.