Soutěž žáků základních škol v technických dovednostech 2023

Střední škola technická Opava spolu se Sdružením důlních a strojírenských technologií organizovala v letošním školním roce 13. ročník soutěže žáků základních škol v technických dovednostech.

Do prvního kola soutěže se přihlásilo celkem 27 základních škol s více než 1050 žáky 6. a 7. tříd. Finále proběhlo 26. dubna 2023 v prostorech dílen Střední technické školy Kolofik Opava. Soutěž byla rozdělena na dvě části. První části, zaměřené na kovoobráběcí práce, se zúčastnilo 25 vítězů školních kol, v druhé části, zaměřené na elektrotechniku, soutěžilo 26 žáků. Finálového kola se zúčastnilo také pět děvčat. Dvě dívky z 6. a 7. ročníku naší školy se finálového kola také zúčastnily, a i když nezískaly nejvyšší umístění, velmi si soutěž užily. Jedna si vyrobila kladívko a druhá vlastní kapesní svítilnu. Obě si vedly velmi dobře.

Datum vložení: 21. 5. 2023 20:02
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2023 20:04