Noc s Andersenem

Pátek 22.3.2024 byl pro žáky 4. - 9. ročníku dnem plného napětí a překvapení. Stejně jako v předcházejících letech se ZŠ v Holčovicích přihlásila na celostátní akci - Noc s Andersenem.

Pátek 22.3.2024 byl pro žáky 4. - 9. ročníku dnem plného napětí a překvapení.

Stejně jako v předcházejících letech se ZŠ v Holčovicích přihlásila na celostátní akci - Noc s Andersenem. Že nevíte, kdo to je? Čím je slavný?  Naši žáci už to ví. V pátek zdolávali úkoly a překážky pod rouškou pohádky Sněhová královna, která letos slaví 180-té výročí od svého vzniku.

Příběh Káje a Gerdy plný přátelství, lásky a pomoci umožnil dětem zjistit, co vše zvládnou a že nemusí být na vše samy. Jak tedy vzájemně spolupracovat.

Jednotlivé úkoly:

1)ZRCADLO: Poskládat zrcadlo rozbité zlým kouzelníkem.

2)KOČÁR:  Postavit dráhu ze stavebnice

3)VODA:  Vydat se na záchrannou cestu za Kájem (práce s tabletem - animace)

4)KVĚTINOVÁ ČARODĚJNICE: Poznat sedmero vůní.

5)POLÁRNÍ LIŠKA: Zatančit si na svatbě.

6)LOUPEŽNÍCI. Přemoci loupežníky - střelba lukem na cíl.

7)LAPONKA: Složit kouzelné zaklínadlo, které dodá Gerdě sílu k boji se Sněhovou královnou.

8) SNĚHOVÁ KRÁLOVNA: Složit z indicií (psaných morseovkou)slovo. Indicie dostali žáci za splněné úkoly. To slovo, které porazí Sněhovou královnu bylo – VĚČNOST.

Pokud se dětem nepodařilo, některý úkol splnit, měly ještě stanici SOS.

Cestou děti postupně hledaly ještě části obrázku, které pak složily dohromady. Odměnou jim bylo sladké pokušení.

Pak přišla na řadu diskotéka, společná zábava nebo shlédnutí dobrodružného filmu.

Hans Christian Andersen byl dánský spisovatel, proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Mnohé z jeho 156 pohádek se staly již klasikou.

Sněhová královna, Malá mořská víla, O Malence, Ošklivé káčátko, Císařovy nové šaty, Křesadlo, Slavík.... Kromě světoznámých pohádek napsal také několik úspěšných románů, několik poměrně málo úspěšných básnických sbírek a divadelních her.

Datum vložení: 27. 3. 2024 16:21
Datum poslední aktualizace: 28. 3. 2024 11:38