Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Krnovská výstava CRASH!!!

Krnovská výstava CRASH!!!

Na svou první třídní akci se děti 6. ročníku vydaly do Krnova, kde navštívily interaktivní výstavu CRASH!!!.

Na svou první třídní akci se děti 6. ročníku vydaly do Krnova, kde navštívily interaktivní výstavu CRASH!!!. Tato výstava byla zaměřena na bezpečnost na silnicích. Děti si vyzkoušely, jak nebezpečná je jízda na kole se sluchátky na uších, díky speciálně upraveným brýlím, simulujících vidění pod vlivem alkoholu či drog, řídily autíčko a přesvědčily se o nutnosti nosit reflexní pásky a ochrannou přilbu. Nejsilněji na děti zapůsobil autentický audiozáznam z volání účastníka dopravní nehody na tísňovou linku. Děti si díky výstavy uvědomily, že zdraví a život je jen jeden a na silnicích se hazard a nepozornost nevyplácí.

Datum vložení: 13. 9. 2021 12:34
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2021 12:50
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.