Třídní schůzky pro školní rok 2022/2023

Třídní schůzky pro školní rok 2022/2023 1

Informace pro rodiče...

• Ve školním roce 2022/2023 navštěvuje MŠ 25 dětí, z toho 8 chlapců a 17 dívek. Povinné předškolní vzdělávání se týká 4 dětí.

• Ředitelkou ZŠ a MŠ Holčovice je Mgr. Jana Válková, MBA; třídní učitelky – Petra Trebuláková, Denisa Zmydlochová, „ teta“ uklízečka – Jiřina Hrabovská, „ teta“ kuchařka – Adéla Stiborská, vedoucí školní jídelny – Vladislava Dršková, pomocná síla v kuchyni – Jarmila Prusková.

• V šatně MŠ máte k dispozici k nahlédnutí tyto dokumenty:
  • (výchovně vzdělávací projekt s názvem „Zapusť a cti kořeny, bude krásně na zemi“. Školní vzdělávací program je orientován na environmentální výchovu a uctívání národních tradic. Vzdělávací program je uložen ve třídě MŠ a na vyžádání je přístupný rodičům k nahlédnutí.

Výsledky výchovně vzdělávací činnosti jsou k nahlédnutí na nástěnkách v šatně a na chodbách.

Školní řád MŠ (= klíčový dokument školy, jsou v něm vymezeny oblasti práv a povinností všech účastníků vzdělávacího procesu – dětí, zaměstnanců školy i zákonných zástupců). Školní řád je uložen v šatně MŠ a je povinností všech účastníků vzdělávacího procesu se s ním seznámit.

Vnitřní řád školní jídelny

Školní jídelna poskytuje stravování dětem z MŠ, ZŠ i cizím strávníkům.

Úřední hodiny ŠJ pro styk s rodiči jsou od 8.30 do 10.30

Platby obědů přes účet si nastavte tak, aby byly nejpozději 20. daného měsíce na účtu 293689779/0300. Odhlášky a přihlášky ke stravě vyřídíte osobně u vedoucí ŠJ v MŠ, telefonicky na čísle 605051895, zápisem do sešitu v šatně MŠ, e-mailem drskova@zsholcovice.cz, vždy nejpozději do 15:00 hodin předešlého dne. Neodhlášenou stravu je možno první den nepřítomnosti vyzvednout do čistého jídlonosiče od 10:4511:00. Neodhlášená a nevyzvednutá strava propadá bez nároku na náhradu.

Celodenní strava – 42,- Kč, dopolední strava – 33,- Kč.

Přesnídávka: 8:45 – 9:15 hod.

Oběd: 11:45 – 12:15 hod.

Svačina: 14:30 – 15.00 hod.

Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu v MŠ. Jídelníček naleznete na webových stránkách a v šatně, pro informaci rodičům jsou uváděny alergeny.

• Školné

Úhrada školného činí 400,- Kč. Osvobození od školného jsou ze zákona předškoláci

a děti s odkladem školní docházky.

• Scházení dětí do MŠ je do 8 hodin, rozcházení dětí do 16 hodin. Děti chodící po obědě se rozcházejí od 12:15 do 12:30 hodin. Časy ke scházení a rozcházení dětí dodržujte, prosím.

• Pro bezpečnost dětí je MŠ opatřena monitorovacím zařízením. Po zazvonění se prosím ukažte do monitoru a nepouštějte do MŠ cizí lidi. To ani v případě, že vám sdělí, že mají v MŠ domluvenou schůzku. Nechť si sami znovu zazvoní a ukážou se do monitoru. Rodiče či jimi zvolený doprovod předávají děti prokazatelně paní učitelce – nelze jen dítě vpustit do třídy a neujistit se, že o něm ví pedagogický pracovník. V šatně máme nainstalován zvonek, po zazvonění otevřete dveře a alespoň očním kontaktem či pozdravem se ujistěte, že pedagog o příchodu dítěte ví. Jde o bezpečnost vašich i našich dětí. Děti jsou vydávány na základě plné moci podepsané rodiči. Zvažte, zda máte v plné moci dostatečné množství kontaktů.

• Nemocné děti nechejte doma až do jejich úplného uzdravení. Berte ohledy na ostatní děti, jejich rodiče a personál MŠ.

V případě výskytu pedikulózy (výskyt vší) nás prosím neprodleně informujte a ponechte děti doma do úplného vyhubení vší a hnid. Dětem pravidelně kontrolujte hlavu. Tato informace se týká i jiných parazitů (blechy, roupy..)

V den očkování nemůže dítě nastoupit do mš. Pokud dítě nemá nežádoucí účinky po očkování, jako je bolest a zarudnutí v místě vpichu, zvýšená tělesná teplota nebo horečka, výsev vyrážky, únava, malátnost, může dítě následující den po očkování opět navštěvovat MŠ.

• Věci dětí řádně označte, jakékoliv ztráty neprodleně hlaste třídním učitelkám.  Za ztrátu věcí přinesených z domova (hračky apod.) MŠ neodpovídá.

• Krizové plány MŠ: jsou vyvěšeny v šatně dětí. Žádáme zákonné zástupce o prostudování.

• Základní informace o zpracování údajů školy – GDPR – veškeré osobní údaje

o dítěti a údaje týkající se stravování jsou součástí školní matriky. Jsou uloženy pod uzávěrou u ředitelky školy, třídních učitelek a vedoucí ŠJ.

• Aplikace DmSoftware – možnost komunikace a posílání zpráv zákonných zástupců a MŠ. Informace o postupu přihlášení naleznete na webových stránkách školy. Přístupové údaje do aplikace vám budou předány učitelkami MŠ.

• Zapojení se do projektu „Přírodní zahrada MŠ Holčovice“
  • Akce MŠ pro školní rok 2021/2022 (viz. příloha)

• Kroužky
  • Plavání pro předškoláky a děti, které dosáhly 5 let (duben – červen 2023, 10 lekcí, 1x týdně)
  • Lyžování (možnost zajištění lyžařské školičky pro dopolední lyžování pro příští školní rok dle vašeho zájmu)
  • Kroužek anglického jazyka pro předškoláky a děti, které dosáhly 5 let (od října 2022))
  • Ve školním roce 2022/2023 se MŠ opět účastní projektu Se sokolem do života (pohybová aktivita)

• Mateřská škola spolupracuje s různými institucemi, partnery – ZŠ, místní knihovna, Lesy ČR, hasiči, policie, Obecní úřad.

• Zápis do 1. třídy: 16.4.2023 od 13-16 hodin v základní škole

• Zápis do MŠ: termín zápisu pro předškolní vzdělávání: 9.5.2023 od 16 hod.

• Uzavření MŠ v období letních prázdnin sledujte na webových stránkách školy.

• Kontakty (změna): V případě jakékoli změny telefonních čísel, adresy, zdravotního stavu dítěte, nahlásit učitelkám MŠ.

• Veškerá upozornění pro rodiče jsou zveřejněna na nástěnkách v šatně a na webových stránkách školy.

Mgr. Jana Válková, MBA

Plánované akce 2022/2023