Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Jarní zahradnické přípravy

Jarní zahradnické přípravy

V pondělí 25. 3. 2024 navštívila MŠ paní lektorka Alena Křištofová, která pracuje pod Českým svazem ochránců přírody ve Městě Albrechticích.
Přiblížila dětem program s názvem „Od semínka k rostlině“.

Vysvětlila, v čem spočívá práce zahradníka, a děti zavzpomínaly, jaké plodiny pěstují doma na zahrádkách. Poznávaly zeleninu a ovoce na obrázcích a všímaly si různých květů, tvarů a barev plodů. Připomněly si také důležitost přítomnosti hmyzu v zahradě. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi užitkovou a okrasnou zahradou a jaký význam má zahrada pro člověka, hmyz i ostatní zvířata. Děti si také uvědomily, jak je důležitá voda nejen pro pěstování, ale pro celou přírodu. Po skončení teoretické části výukového programu si děti ověřily své znalosti při skládání vývojových obrázků rostlin podle posloupnosti a program se přesunul do části praktické. Děti vysévaly semena balkónových rajčat. Pro budoucí srovnání sely do jedné nádoby semena zakoupená v obchodě a do druhé semínka vybíraly přímo z rajčete. Poté pikýrovali předpěstované sazenice paprik. Dopolední program byl opravdu nabitý a děti byly nadšené. Nyní už jen zbývá se o rostlinky dobře starat, abychom si je později mohli přesadit do nových vyvýšených záhonů.

Datum vložení: 27. 3. 2024 14:01
Datum poslední aktualizace: 27. 3. 2024 14:05
Autor: Správce Webu

Mateřská škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Projekty

Projekty naleznete zde

Zřizovatel

Obec Holčovice

Erb obce Holčovice

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.