Základní informace k online výuce

Vážení rodiče,

vzhledem k nouzovému stavu v ČR zůstává naše škola včetně školní družiny po jarních prázdninách od 16. 3. 2020 do odvolání pro žáky uzavřena. Komunikaci a výuku budeme zajišťovat prostřednictvím online nástrojů.

Vy a Vaše dítě budete v následujících dnech potřebovat:

1) Přístupové údaje do systému dmSoftware: v případě, že je nemáte, kontaktujte třídního učitele.

2) Učebnice, pracovní sešity a sešity do všech předmětů: v případě, že některé chybí, v týdnu od 16.3. do 20.3. budou zaměstnanci školy rodičům vydávat učební pomůcky. Kontaktujte třídního učitele, který s vámi domluví termín a čas předání.

3) Počítač, tablet nebo mobilní telefon s přístupem na internet.

Sledujte každodenně pokyny učitelů. Výuka bude probíhat samostudiem z učebnic, zasíláním prezentací, plnění domácích úkolů a pracovních listů, online testů a vzdělávání prostřednictvím odkazů výuky na internetu na webu školy.

Zároveň je možné sledovat výukový program v televizi. Česká televize spouští od pondělí 16. března každý všední den od 9 hodin unikátní vysílání UčíTelka aneb Když děti učí telka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. Výukové bloky budou vedeny vystudovanými pedagogy.

V úterý a ve čtvrtek od 14 hodin na programu ČT1 pak dětem pomůže pořad s názvem Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky. V úterý se bude procvičovat čeština, ve čtvrtek matematika.

Mgr. Jana Válková, MBA, ředitelka školy