Výuka od 17. 5. 2021

Organizace výuky od 17. 5. 2021.

Mateřská škola

V mateřské škole nenastaly žádné změny. Do mateřské školy mohou docházet všechny přihlášené děti. Děti se nemusí testovat a nenosí roušky.

1. stupeň

Ruší se rotační způsob výuky. Do školy mohou docházet všichni žáci.

Ruší se povinnost homogenních tříd a skupin.

V ostatních bodech nenastaly žádné změny:

• Samotestování se provádí pouze 1x týdně (v pondělí).
  • Sportovní činnost (tělesná výchova) je povolena pouze venku. Žádáme rodiče, aby dali dětem věci na pobyt na hřišti.
  • Žáci ve vnitřních prostorách musí nadále používat chirurgickou roušku.

-    Žáci vstupují do školy hlavním vchodem.

2. stupeň

Výuka bude realizována rotačním způsobem: od 17. 5. 2021 budou ve škole žáci 8. a 9. ročníku. U žáků 6. a 7. ročníku probíhá distanční výuka.

Ruší se povinnost homogenních tříd a skupin.

V ostatních bodech nenastaly žádné změny:

• Sportovní činnost (tělesná výchova) je povolena pouze venku. Tělesná výchova bude probíhat dle rozvrhu.
  • Žáci musí používat chirurgickou roušku ve vnitřních prostorách školy.
  • Žáci vstupují do školy hlavním vchodem.

Testování: 2x týdně (v pondělí a ve čtvrtek) bude prováděno pomocí sad Singclean, Jedná se

o samovýtěr z kraje nosu. Je možné si přinést i vlastní antigenní test např. ze slin, test musí být na seznamu antigenních testů MZ.

K testování se může dostavit žák školy pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění.

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.

Testování se netýká individuálních konzultací.

V případě pozitivního výsledku testu v pondělí bude pozitivně testovaný žák izolován od ostatních osob a bude kontaktován jeho zákonný zástupce.

V případě, že se pozitivní test objeví jiný než první den prezenční výuky v daném týdnu, budou kontaktováni zákonní zástupci nejen pozitivního žáka, ale i všech žáků, kteří byli s pozitivně testovaným v kontaktu v rámci vyučování v některý z předchozích 2 dnů. Tito žáci zůstávají na distanční výuce po dobu, než bude potvrzen/vyvrácen pozitivní test pomocí PCR testu.

Žáci 1. stupně, kteří docházeli na oběd, mají oběd automaticky přihlášený.

Stravování žáků 2. stupně je nutno přihlásit formou telefonátu, SMS na tel. čísle 605051895 nebo přes třídního učitele. Žáci na distanční výuce mohou nadále odebírat obědy do obědníků ve dnech školního vyučování.

Školní družina, kroužky

Ruší se povinnost homogenních tříd a skupin.

Sportovní kroužky ve venkovních prostorách mohou probíhat. Sportovní kroužky ve vnitřních prostorách nejsou povolené.

Mgr. Jana Válková, MBA

Datum vložení: 14. 5. 2021 13:55