Testování žáků ve škole v měsíci listopadu

Testování žáků ve škole v měsíci listopadu 1

Podrobné informace k testování žáků.

Testování proběhne ve dnech 22. a 29. listopadu 2021. Bude probíhat na stejném principu jako testování, které se uskutečnilo v měsíci září.

Žáci přichází do školy hlavním vchodem. Ve třídách bude probíhat testování neinvazivními antigenními testy výtěrem z nosu, které pro žáky zajistí škola.

U testování žáků 1. až 3. třídy mohou být přítomni rodiče. Testování s přítomností zákonných zástupců bude probíhat v jazykové učebně. Vstup zadním vchodem školy.

Žák, který nebude v pondělí ve škole přítomen bude dotestován v průběhu týdne.

I nadále platí zákaz vstupu pro osoby s příznaky virového infekčního onemocnění.

Testování nepodstupují:

- žáci, kteří splní podmínky pro bezinfekčnost (14 dnů po plně dokončeném očkování) - je třeba doložit kopií certifikátu v papírové podobě.

– žáci po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu, nutné doložit lékařským potvrzením).

- žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Takový test nahrazuje pouze ty termíny testování ve škole, při kterých je výsledek testu stále platný (tedy 72 hodin od PCR a 24 hodin od antigenního testu).

Pokud se žák testování ve škole nepodrobí, může se zúčastnit prezenční výuky, ale za podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví. https://www.edu.cz/covid-19/

Pokud žák (zákonný zástupce) odmítne jak testování, tak nošení ochranného prostředku, škola mu v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví nemůže umožnit osobní přítomnost na vzdělávání a poskytování školských služeb (družina). Takový žák není automaticky omluven, zákonný zástupce se při omlouvání řídí školním řádem.

Roušky

• pro všechny žáky platí povinnost mít roušky jen ve společných prostorách školy (po příchodu v šatnách, na WC a na chodbách)
  • žáci nemusí mít roušky ve třídách a při výuce TV

Hygiena