Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů

Již několik měsíců se 4 žáci osmého ročníku věnují badatelské práci v projektu Příběhy našich sousedů. Je to vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol.

Jejich úkolem je vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou reportáž.

Žáci se nyní ocitli v polovině práce na projektu, kdy se vypravili v pondělí 13. května zpracovat do Českého rozhlasu v Olomouci rozhlasovou reportáž. 

Datum vložení: 14. 5. 2024 19:22
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2024 19:32
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.