Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 15. 6. se prvňáčci dočkali ocenění své celoroční práce. V krásné obecní knihovně na ně čekala paní knihovnice Žaneta Dolanová, aby je slavnostně pasovala na čtenáře. Tuto příležitost si nenechala ujít ani paní ředitelka, ani rodiče.

Děti ale musely prokázat, že si glejt čtenáře zaslouží, a proto byly vyzvány ke splnění tří úkolů, jako tomu chodí v pohádkách. Nejdříve musely z písmenek složit iniciály svého jména, poté správně přečíst název kapitoly z různých pohádkových knih, a nakonec společně složit rozstříhaný slib čtenáře. Na závěr slavnostně slíbily, že budou mít rády všechny knihy a že se k nim budou chovat s úctou. Paní knihovnice je pasovala do řádu čtenářského, za odměnu dostaly glejt, pohádkovou knihu a odznak. Paní ředitelka pro ně měla připravenou i sladkou odměnu (protože kdy jindy si zamlsat, než u čtení?). Děti, nyní už praví velcí čtenáři, si celou akci velmi užily.

Datum vložení: 16. 6. 2022 10:33
Datum poslední aktualizace: 16. 6. 2022 10:58