Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

V pátek 11. 6. proběhne pro žáky Den moří a oceánů

Online beseda Milana Jeglíka

Online beseda Milana Jeglíka 1

Po více jak jednoroční covidové pauze měly děti naší školy možnost se online setkat s charismatickým vypravěčem a ochranářem životního prostředí Milanem Jeglíkem.

Po více jak jednoroční covidové pauze měly děti naší školy možnost se online setkat s charismatickým vypravěčem a ochranářem životního prostředí Milanem Jeglíkem, který své věrné posluchače obeznámil s dlouhotrvajícími monitorovacími projekty zaměřenými na ochranu divokých zvířat s názvem OKO JAGUÁRA, OKO TYGRA a OKO MEDVĚDA. Tyto ochranářské aktivity probíhají na exotických místech, například na indonéské Sumatře, středoamerické Kostarice u sousedů na Slovensku. Jejich cílem je nejen ochránit volně žijící ohrožená zvířata před pytláctvím, ale také prostřednictvím fotopastí získat cenné videozáznamy a fotografie zvířat v jejich přirozeném prostředí.  

V rámci přednášky se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací ze života zvířat i ochranářů i o dalších budoucích plánech autora NEPZ pana Jeglíka, který v závěru svým mladým divákům vyjádřil poděkování za dlouholetou podporu a pomoc při ochraně toho nejcennějšího, co lidstvo má.  

Fotografie

Datum vložení: 1. 6. 2021 17:20
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2021 14:30
Autor: admin prevod

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.