Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Hudební a výtvarné dílny v ZUŠ

Hudební a výtvarné dílny v ZUŠ

V úterý 30. 5. 2023 se vydali žáci 1. - 3. ročníku do Města Albrechtic navštívit Základní uměleckou školu. Učitelé umělecké školy si pro žáky připravili představení různých oborů, které ve škole nabízejí.

Ve výtvarné dílně si žáci vyrobili a nakreslili pejska z papíru a v hudebních dílnách jim učitelé představili nejdříve strunné nástroje a potom dechové. Naše žáky nejvíce bavilo všechny nástroje vyzkoušet.

Po uměleckém zážitku se děti vydováděly v parku na dětském hřišti, a nakonec si před odjezdem autobusu stihly koupit i zmrzlinu.

Moc se nám líbilo heslo umělecké školy: "Myslitel hledá smysl života, umělec jeho tvar a barvy".

Datum vložení: 8. 6. 2023 18:53
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2023 14:48
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.