Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Hmyzí hotel

Hmyzí hotel

Žáci v přírodovědnotechnickém kroužku se v listopadu rozhodli opravit před zimou hmyzí hotel, který máme od minulého školního roku umístěný v přírodní zahradě Jeřabinka.

Hotel vypadal zpočátku opuštěný, ale pak nás mile překvapilo množství jeho obyvatel, které jsme museli nedobrovolně načas vystěhovat. Žáci v dílnách hotel vyklidili a vyrobili do něj nové prvky. Nově zrekonstruovaný ho pak umístili zpět na své místo. Snad se do něj brzy nastěhují nový obyvatelé.

Během druhého setkání jsme vyčistili a vyměnili vodu v akváriu rybičkám. Zahráli jsem si karty s obrázky živočichů žijících u nás na Šumavě. Nakonec jsme šli na vycházku do přírody. Zkontrolovali jsme berličku pro dravce a pozorovali dalekohledem ptáky a jiná zvířata pohybující se v okolí školy.    

Datum vložení: 30. 11. 2023 18:14
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2023 18:36
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.