Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Digitální technologie

Digitální technologie

Žáci 1. - 3. ročníku se učí rozvíjet své digitální kompetence. S žáky jsme vytvářeli avatary a rozmlouvali je v aplikaci My Talking Avatar, vytvořit obrázek v aplikaci PicCollage a také animovat písmenka a pastelky v aplikaci Stop Motion. Pracovat s tablety děti moc baví.

Od počátku vzdělávání by si měli žáci rozvíjet své digitální kompetence. S danou technologií se totiž naučí pracovat s větším porozuměním a trvaleji, pokud ji žák poznává při příležitosti, kdy technologii potřebuje při školní práci.

Datum vložení: 28. 2. 2024 13:04
Datum poslední aktualizace: 28. 2. 2024 18:33
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.