17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii 1

Zítra je to 34 let od 17. listopadu 1989. Je to den, který je bezpodmínečně zapsán do našich českých dějin.

Zavzpomínejme na den, kdy se společnost vzepřela totalitnímu režimu.

17. listopadu 1989 proběhla pokojná demonstrace studentů, která byla v průběhu násilně rozehnána bezpečnostními silami. Tato událost stojí na počátku řetězce událostí vedoucích k pádu komunistického režimu v Československu.

Události, které v tehdejším Československu po 17. listopadu nabraly rychlý spád, vešly do dějin jako sametová revoluce.

Události roku 1989 si můžete doplnit nebo oživit ve hře:

AKCE SVOBODA

Datum vložení: 16. 11. 2023 10:00