Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii 1

Dnes je to 32 let od 17. listopadu 1989. Je to den, který je bezpodmínečně zapsán do našich českých dějin.

Zavzpomínejme na den, kdy se společnost vzepřela totalitnímu režimu.

17. listopadu 1989 proběhla pokojná demonstrace studentů, která byla v průběhu násilně rozehnána bezpečnostními silami. Tato událost stojí na počátku řetězce událostí vedoucích k pádu komunistického režimu v Československu.

Události, které v tehdejším Československu po 17. listopadu nabraly rychlý spád, vešly do dějin jako sametová revoluce. 

Události roku 1989 si můžete doplnit nebo oživit ve hře: 

AKCE SVOBODA

Datum vložení: 17. 11. 2021 7:40
Datum poslední aktualizace: 17. 11. 2021 7:51
Autor: Správce Webu

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.