Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Umělecký kroužek v MŠ

Umělecký kroužek v MŠ

Od září probíhá v mateřské škole kroužek. Činnosti jsou zaměřeny na kresbu a malbu různými výtvarnými technikami. Rozvíjíme především individuální tvůrčí činnost žáků a věnujeme prostor pro fantazii.

Kroužek se zaměřuje na rozvoj smyslového vnímání a kreativity. Děti získávají praktické i teoretické poznatky o malbě, kresbě a dalších výtvarných technikách.  Pracují s různými materiály.

Hudební činnosti především vedou k rozvoji hudebních schopností a hudebních dovedností - sluchové, rytmické, pěvecké, intonační, instrumentální, hudebně pohybové a poslechové. Obsahem instrumentálních činností je hra na hudební nástroje a jejich využití při hudební reprodukci i produkci. Obsahem pohybových činností je ztvárnění hudby a reagování na ni pomocí pohybu, tance a gest. Kromě toho děti nacvičují na různé akce, například vystoupení apod.

Dramatické činnosti jsou postaveny na rozvoji představivosti a improvizace. U dětí se rozvíjí jejich přirozený talent, který vychází z nich samotných. Prohlubují svoji kreativitu a objevují v sobě vlastní tvůrčí osobnost. Přínosem uměleckého kroužku je osobnostní rozvoj každého jedince. Zbavení ostychu z vystupování, popis své práce, prezentace svého výtvoru.

Zkoušíme různé výtvarné techniky, zpíváme písně s ohledem na roční dobu a události, dramatizujeme pohádky a příběhy, rytmizujeme s „Orffovými nástroji“ apod.

Kroužek trvá 45 minut. 

Datum vložení: 26. 6. 2024 19:49
Datum poslední aktualizace: 26. 6. 2024 19:53
Autor: Správce Webu

Mateřská škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Projekty

Projekty naleznete zde

Zřizovatel

Obec Holčovice

Erb obce Holčovice

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.