Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Měsíc červen ve školce

Měsíc červen ve školce

Měsíc červen odpočítává poslední hodiny a děti v mateřské škole se již velmi těší na prázdniny. Ještě však zbývá malé ohlédnutí za krásnými zážitky prvního letního měsíce.

Jak je krásná holčovická školka se měly možnost přesvědčit děti s rodiči na Dni otevřených dveří v úterý 15. 6. 2021 v odpoledních hodinách. Zatímco rodiče s paní ředitelkou vyřizovali úřední záležitosti, děti měly možnost se seznámit s budoucími kamarády a pohrát si spolu.

První červnovou sobotu se děti z mateřské školy v hojném počtu sešly na Dni dětí, které pořádala obecní knihovna ve spolupráci s MŠ a ZŠ. Děti se s chutí zapojily do luštění rébusu, některým dětem se plnění úkolů na trase líbilo natolik, že zkoušely plnit i úkoly určené jejich starším kamarádům a trasu si zopakovaly ještě jednou.

V sobotu 19. 6. 2021 vystoupily děti u příležitosti vítání občánků na Obecním úřadě s malým pásmem říkanek a ukolébavek. Děti byly velmi šikovné a za milé vystoupení si vysloužily malou odměnu. 

Středa 23. 6. 2021 byla již od rána „nějak“ slavnostní. Dopoledne si přímo u MŠ zaparkoval zmrzlinový stánek. Nezbylo nic jiného, než jít zmrzlinku ochutnat. „Dáte si melounovou nebo vanilkovou. Anebo snad míchanou?“ Prostě takovou, jaká komu chutná. To je jasné.

Ve čtvrtek ráno 24. 6. 2021 se nám malinko krabatilo čelo. Chystali jsme se totiž na výlet na Bellamu a ono si klidně prší a ještě k tomu hřmí. Jsme sice ještě malí, ale máme pro strach uděláno, tak jsme přece jen vyrazili. A vyplatilo se, počasí se umoudřilo a po celý výlet nám na cestu svítilo sluníčko. Paní kuchařky nám na cestu nachystaly svačinku, přibalili jsme si ji do batůžků a tradá, rychle na autobus. Obrovský zážitek, vždyť pro některé děti to byla první jízda tímto dopravním prostředkem. V cíli našeho výletu nás čekal náš kamarád Pája se svými rodiči a po celý den nás hostili, dělali průvodce i velmi milou společnost. Děti pozorovaly, krmily i hladily zvířátka, „řídily traktor“, opékaly buřty, navštívily muzeum a nakonec zvládly ujít pěšky zpět do mateřské školy, kde na ně čekal výborný oběd. Pravdou je, že všichni spali, jako když je do vody hodí. Velký dík patří manželům Sedláčkovým za sponzorské dary pro třídu Berušek i za čas, který dětem věnovali. Moc si toho vážíme. 

Pondělní dopoledne 28. 6. 2021 jsme se pomalu loučili se školním rokem a navodili jsme si prázdninovou atmosféru. Po osvěžení nanukem byly děti odměněny za účast a plnění úkolů v projektu „Se Sokolem do života“ diplomy a medailemi.

Mateřská škola bude otevřena i v měsíci červenci. Některým předškoláčkům již však začínají dva měsíce prázdnin. Bylo nám spolu krásně a loučení je vždy trochu těžké, ale zároveň také vzrušující. Našim předškoláčkům přejeme krásné prázdniny, rodičům vydařenou dovolenou a všem hlavně pevné zdraví. 

 

Petra a Denisa

Datum vložení: 1. 7. 2021 15:30
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2022 10:41
Autor: Správce Webu

Mateřská škola

Přehled akcí


Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27
1
28 29
1
30 1 2
3 4 5
1
6
1
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Projekty

Projekty naleznete zde

Zřizovatel

Obec Holčovice

Erb obce Holčovice

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.