Základní škola a Mateřská škola Holčovice ZŠ a MŠ Holčovice, příspěvková organizace

Dopoledne s Čarovnou dýní

Dopoledne s Čarovnou dýní

Děti již ráno přišly do školky v kostýmu. Mají moc rády, když se mohou za něco převléci a ostatní hádají: za co vlastně jsou. Celé dopoledne je provázela čarovná dýně, která pro ně měla nachystané složité úkoly.

První úkol byl výroba svého osobního ducha ze škrobu a obvazu. Spoustě dětí se úkol moc líbil, ale některé musely překonat svůj strach při práci s neznámou lepkavou hmotou. Nakonec opravdu každý svého ducha vytvořil. Druhý úkol byl uvařit dýňovou polévku. Úkol byl opět těžký. Každý si musel pamatovat co do polévky přidaly ostatní děti. Všechny děti i paní učitelky si tak náramně procvičily paměť. Třetím úkolem bylo poznávání a tvoření geometrických tvar z PET vršků. To pro dětičky nebylo vůbec těžké, protože to všechny dobře znají. Čtvrtý úkol byl náročný na dech. Pomocí dechu a brček děti přenášely geometrické tvary do označeného místa. To jsme si všichni náramně užili. Pátým úkolem byla grafomotorika. Tu jsme procvičili malováním dýně. Úkolem bylo uvolnit si ruku a zápěstí. Také procvičit mletí a vertikální smyčky. Za úžasné splnění všech aktivit přišla na řadu odměna - duchové lízátka. Protože celé dopoledne bylo čarovné, tak i odměna nám záhadným způsobem zmizela. Všechny děti se postavily svému strachu a obavám. Každý svého sladkého ducha našel.

Datum vložení: 11. 11. 2021 14:01
Datum poslední aktualizace: 11. 11. 2021 14:27
Autor: Správce Webu

Mateřská škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30
1
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Projekty

Projekty naleznete zde

Zřizovatel

Obec Holčovice

Erb obce Holčovice

ZŠ a MŠ Holčovice

Nejspíš mě znáte jako Základní školu Holčovice. Nově se jmenuji Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace, z důvodu sloučení školy a školky, které nastalo 1. 7. 2020. Jsem škola plně organizována, poskytuji vzdělání od 1. do 9. ročníku.

 

V současné době má mateřská škola 1 oddělení, o které se pečlivě starají 2 nové, usměvavé paní učitelky. Pro školní rok 2021/2022 se plánuje rekonstrukce školky o další oddělení, které by mělo sloužit dětem od dvou let.