Dopoledne s Čarovnou dýní

Děti již ráno přišly do školky v kostýmu. Mají moc rády, když se mohou za něco převléci a ostatní hádají: za co vlastně jsou. Celé dopoledne je provázela čarovná dýně, která pro ně měla nachystané složité úkoly.

První úkol byl výroba svého osobního ducha ze škrobu a obvazu. Spoustě dětí se úkol moc líbil, ale některé musely překonat svůj strach při práci s neznámou lepkavou hmotou. Nakonec opravdu každý svého ducha vytvořil. Druhý úkol byl uvařit dýňovou polévku. Úkol byl opět těžký. Každý si musel pamatovat co do polévky přidaly ostatní děti. Všechny děti i paní učitelky si tak náramně procvičily paměť. Třetím úkolem bylo poznávání a tvoření geometrických tvar z PET vršků. To pro dětičky nebylo vůbec těžké, protože to všechny dobře znají. Čtvrtý úkol byl náročný na dech. Pomocí dechu a brček děti přenášely geometrické tvary do označeného místa. To jsme si všichni náramně užili. Pátým úkolem byla grafomotorika. Tu jsme procvičili malováním dýně. Úkolem bylo uvolnit si ruku a zápěstí. Také procvičit mletí a vertikální smyčky. Za úžasné splnění všech aktivit přišla na řadu odměna - duchové lízátka. Protože celé dopoledne bylo čarovné, tak i odměna nám záhadným způsobem zmizela. Všechny děti se postavily svému strachu a obavám. Každý svého sladkého ducha našel.

Datum vložení: 11. 11. 2021 14:01
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2022 10:41