Tělocvik Online – Challenge | Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace

Tělocvik Online – Challenge 3.5.2021

Tělocvik Online – Challenge

Jedna z prvních sportovních výzev, které jsme se aktivně účastnili, byla ,,Challenge – TV online - Pohyb dětí přeci za jeden e-mail denně stojí !!“ Děkujeme všem dětem a rodičům za aktivní přístup a zasílání formulářů, fotek a zábavných videí.

V případě zájmu je možnost zaslání dalších úkolů.

Pár slov ode mě aneb Vraťme dětem sport

Jeden ztracený rok v nejdůležitějších vývojových fázích dítěte je neuvěřitelně dlouhá doba, kterou děti nemusí vůbec dohnat, a proto hledáme alternativy výuky. Nedopusťme, aby dětem chyběla spektra pohybové gramotnosti. Pohybové schopnosti a dovednosti dítěte se cílí podle konkrétního věku dítěte, kde dochází ke skokovému zlepšení. Dítě tak přijde o rozvoj svého potenciálu a nevytvoří si dobré pohybové stereotypy, které je mohou provázet celý život. Sport ovlivňuje i paměť, pozornost, emoční rovinu a v neposlední řadě i tu sociální. Děti se učí komunikovat, zvládat stresové situace a vytváří si vzory, které je budou ovlivňovat.
Na další challenge bych chtěl pozvat děti i rodiče. Bude jí jedinečný výšlap na rozhlednu Na Skalce.
Kdo se přidá?

Fotografie z výzvy

Akce školy
Dětský den
školka

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.