Aktuálně | Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace

Kalendář akcí

Akce školy
Dětský den
školka

Aktuálně

Předvánoční čas v MŠ - besídka

Předvánoční čas v mateřské škole je plný krásných emocí a zážitků. :) Děti jsou již natěšené na vánoční nadělování a na všechna ta kouzla s Vánoci spojená. Jsou to malí andílci, kteří se rozhodli přichystat překvapení pro své milované rodiče a prarodiče. :) 

Přejeme vám krásné Vánoce a do nového roku pevné zdravíčko. Moc děkujeme, že jste tak báječní. :) A teď se hezky usaďte – pohádka začíná……

Besídka - video

Fotografie

Vánoční čas v MŠ

Během měsíce prosince jsme oslavili několik narozenin. Také se připravujeme na Vánoce. Krásnou vánoční atmosféru našim přípravám dodávají tóny koled, které nás již od rána obklopují. Tvoříme si krásnou vánoční výzdobu, zpíváme koledy a zdobíme perníčky. 

Čekání na Ježíška, který měl dorazit i do naší školky si děti zkrátily posezením u cukroví a povídáním o vánočních zvycích a tradicích. Některé z lidových tradic si děti i vyzkoušely. 

Zpíváním koled jsme společně Ježíška nakonec přivolali. Pod stromečkem nám Ježíšek nechal spoustu dárečků do školky, ale také pro každého malou drobnost domů.   

Děti z MŠ

Fotografie

Pečení perníčků

Než plechy s perníky do trouby vsuneme, šlehaným vajíčkem všechny je potřeme – tak začíná písnička z naší vánoční besídky. Potírání perníku vejcem předcházelo vypracování těsta, jeho vyválení, vykrajování různých tvarů a ukládání na plechy, které nám zapůjčila naše nejhodnější paní kuchařka. Paní kuchařka Adélka také dohlédla, aby se nám perníčky krásně upekly. :) To byla mňamka. :) Jsme malí, ale šikovní. :) :) :)

Fotografie

Čertí den ve školce

Ve čtvrtek 3.12 bylo v naší školce poradně živo. Už od rána se to u nás čertíky a andílky jen hemžilo. K vidění bylo spoustu krásných masek. 

Tímto moc děkujeme rodičům za spolupráci. 

Pro děti byl nachystaný pestrý program. Krátce po svačince dorazil Mikuláš s andílkem a čertem. Děti byly odvážné a nebály se zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku. Za odvahu a krásný projev dostaly balíček. Po příjemné návštěvě nastal čas na čertí řádění. Proběhla čertí přehlídka, chůze na kopytech, skákání v pytli, vaření čertovského guláše a různé další čertí hry. Zábavné dopoledne zakončila čertí diskotéka. Všichni jsme si celý den řádně užili. 

Čertíci ze školky

Fotografie

Listopad ve školce

Měsíc listopad uběhl v naší školce jako voda. Oslavili jsme svátek Svatého Martina, Svaté Kateřiny a narozeniny našich kamarádů. Na naší zahradě děti hrabaly a vozily listí na obrovskou hromadu. Máme moc šikovné a pracovité děti! Kromě práce si děti stihly i zařádit při listové bitvě. Na tento měsíc bylo naplánované i předvánoční tvoření s rodiči, které ale nemohlo proběhnout. I přestože děti tvořily bez maminek a tatínků, aktivita se jim moc líbila a výrobky se dětem moc povedly. Poslední den v měsíci si děti užily řádění ve sněhu. Teď se už pečlivě připravujeme na Vánoce.  

Děti a paní učitelky z mateřské školky

Fotografie

Svatá Kateřina ve školce

Na oslavu svátku všech Kateřin jsme zažili vskutku zážitkový den.  

Paní Kristina Římanová a pan Leo Šustek přivedli ke školce dětem ukázat koníka.  Děti se dozvěděly zajímavosti o koních a mohly si koníka prohlédnout. Dokonce se svezly na koňském hřbetě. Očička jim svítila štěstím. :) Odvahu prokázaly i paní učitelky a svezly se také. :)

Aby radosti nebylo málo, zrovinka u mateřské školy pracoval malý bagr. Pan bagrista byl velice ochotný a na chvíli nám ukázal svůj stroj, aby si ho děti mohly prohlédnout a na chvíli se posadit na jeho sedadlo. :) No není to super?

Moc děkujeme ochotným rodičům i panu bagristovi a těšíme se na další zážitky. :)

Fotografie

Svátek svatého Martina ve školce

Na svatého Martina bývá dobrá peřina - tak zní jedna z pranostik, která se letos nepotvrdila. :) 

Přesto jsme si ve školce tento svátek náramně užili a vyzdobili jsme si školičku. Dalo nám to hodně práce, ale moc nás to bavilo. Naučili jsme se říkanky i písničky o svatém Martinovi a hráli si na muzikanty.  Naše přípravy vyvrcholily 11. 11. na svátek Martina. Ve školce jsme si nachystali slavnostní tabuli a nejhodnější paní kuchařky nám napekly svatomartinské rohlíčky, ke kterým jsme popíjeli „svatomartinské víno“. 

A potom hurá do průvodu – s bezva náladou jsme prošli částí vesnice s písničkou a říkankou na rtech. A věřte nebo ne – opravdu jsme viděli Martina na bílém koni. :)

Fotografie

Říjen v MŠ

Čas v mateřské škole plyne jako voda a už máme za sebou další měsíc. V říjnu jsme měli opravdu nabitý program. Na zahradě a i na procházkách po okolí jsme pozorovali měnící se počasí a změny v přírodě. Zkoušeli jsme, které jehličí nejvíc píchá. Poznávali jsme plody podzimu, hráli si a pracovali s kaštánky. Dobývali jsme se do lískových oříšků a ochutnávali jejich jadérka. Poznávali jsme ovoce i zeleninu všemi smysly a na zahradě jsme pekli brambory. A to tedy byla dobrota. Ze sklizených jablíček jsme si upekli výborný štrúdl a ostatní jablíčka jsme použili na tvoření. Udělali jsme pelíšek pro broučky z přírodnin, které jsme našli na zahradě. Broučky jsme uspali a klíčem jsme zamkli studánku.

I když jsme malí, práce se nebojíme – průběžně hrabeme listí a děláme hromádky. Doufáme, že se v nich ubytují ježci. Tento měsíc nás navštívila také paní knihovnice a přečetla dětem příběh o malém semenáčku z krásné knihy „Kdo roste v parku“. Nezapomněla dětem přinést vlastnoručně vyrobený dáreček v podobě semenáčku. S pomocí velice kreativních rodičů jsme si vyzdobili školku krásnými Podzimníčky.

Oslavili jsme spolu nejen spoustu narozenin, ale také Halloween. J Na Dušičky jsme navštívili hřbitov, očistili jeden zapomenutý hrobeček a zapálili svíčky. Zbylo nám i spoustu času na hraní a tvoření.  

Zdraví vás děti a paní učitelky z mateřské školy. 

Fotografie


Halloween ve školce

Halloweenské dopoledne u nás ve školce začalo již ráno. Děti  přišly do školky v různých maskách a převlecích. Byla to opravdová zábava hádat kdo se pod maskou skrývá. Na děti čekalo spoustu zábavy a legrace. Po hmatu a se zavřenými oči hledaly pavouka Edu mezi jinými předměty, bosou nohou vykopávaly míček za sebe. Potom ze svých kamarádů udělaly mumie. Čekalo na ně i skákání v pytli, které bylo velmi zábavné. Děti trénovaly spolupráci a rychlou reakci při hře s míčem a židličkami. Také hrály kuželky a nakonec proběhla strašidelná podívaná při strašidelných tancích. Celé dopoledne jsme si moc užily. 

Třídní učitelky Denisa a Petra

Fotografie 

Rodinná soutěž o nejkrásnějšího skřítka Podzimníčka

Do 23. října si děti z Mateřské školky mohly přinést svého skřítka Podzimníčka, kterého doma vytvořily z různých podzimních přírodnin. Ve školce se nám objevilo spoustu krásných a originálních skřítků. Zaměstnancům školky se všechny výtvory moc líbily, proto se rozhodli odměnit všechny děti, které se zúčastnily. Všem dětem děkujeme.

Fotografie

Lesní pedagogika

Ve čtvrtek 9. října prožily děti z MŠ krásné dopoledne s programem lesního pedagoga Blanky Drahotušské. Děti si vyzkoušely orientaci v prostoru pomocí hmatu, skoky na dřevěných kruzích, určovaly názvy zvířat podle obrázků i podle sluchu, napodobovaly pohyby zvířat podle vzoru paní Blanky, házely na cíl – něco dobrého veverce do pytlíku a skládaly obrázky lesní zvěře. Dozvěděly se spoustu zajímavostí o přírodě, lesní zvěři a myslivcích a moc se jim vše líbilo.

Fotografie

Dopoledne se Zdravou5

Děti z mateřské školy si zpříjemnily čtvrteční uplakané dopoledne příjemným setkáním.  1. 10. 2020 navštívila mateřskou školu lektorka projektu Zdravá 5 paní Lenka Kertisová. Pozvala děti na malý výlet do nákupního centra, kde děti nakupovaly potraviny na oslavu narozenin pohádkové postavičky. Na nákup se děti vypravily za doprovodu písničky vlakem. V nákupním centu nakoupily potraviny potřebné k přípravě bohaté hostiny. Přestože preferujeme zdravou stravu, v košících se objevily také potraviny nezdravé. Po návratu z nákupu děti uložily všechny potraviny do příslušných přihrádek v lednici a do spíže. Nakonec si děti připravily zdravé špízy a s velkou chutí si vlastnoručně vyrobené dobroty snědly. Dopoledne bylo pro děti velmi poučné, dozvěděly se, které potraviny tělu prospívají a které naopak mohou tělu uškodit.

Fotografie

Září u nás ve školce

Do třídy Berušek 1.září většina dětí přišla s úsměvem na tváři. Ve školce je po dlouhé pauze čekalo spoustu nového.  Děti se těšily na hračky, kamarády, tancování, zpívání, malování i cvičení. Berušky čekalo ještě jedno malé překvapení. Byly to nové paní učitelky Petra a Denisa. Měsíc září uběhl jako voda. Společně jsme všichni kamarádi a hodně věcí již známe. Každý den trávíme venku. Dokonce chodíme i na procházky, ale nejraději máme naší obrovskou zahradu.  Ve školce si užíváme spoustu zábavy a legrace.  Moc se nám v naší školičce líbí.  

Fotografie

Pohodové prázdniny v mateřské školce 

Poslední prázdninové dny si děti z mateřské školy náramně užívají.  Pořádají výlety na kole s opékáním buřtíků a zpěvem písniček, navštěvují hrady a zámky a velmi teplé dny tráví na koupališti. :) Vše je samozřejmě myšleno s nadsázkou. :)  Z mechu a větviček děti staví domečky pro drobné živočichy. Na kopci děti objevily noru a každý den pozorujeme, zda se objeví její obyvatelé. :) Užijeme si i poslední týden, který máme před sebou a už se těšíme na všechny kamarády, kteří nastoupí do mateřské školy po prázdninách.

Fotografie

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít