Dopoledne se Zdravou 5 | Základní škola a Mateřská škola Holčovice, příspěvková organizace

Dopoledne se Zdravou 5 10.10.2020

Dopoledne se Zdravou 5

Děti z mateřské školy si zpříjemnily čtvrteční uplakané dopoledne příjemným setkáním.  1. 10. 2020 navštívila mateřskou školu lektorka projektu Zdravá 5 paní Lenka Kertisová. Pozvala děti na malý výlet do nákupního centra, kde děti nakupovaly potraviny na oslavu narozenin pohádkové postavičky. Na nákup se děti vypravily za doprovodu písničky vlakem. V nákupním centu nakoupily potraviny potřebné k přípravě bohaté hostiny. Přestože preferujeme zdravou stravu, v košících se objevily také potraviny nezdravé. Po návratu z nákupu děti uložily všechny potraviny do příslušných přihrádek v lednici a do spíže. Nakonec si děti připravily zdravé špízy a s velkou chutí si vlastnoručně vyrobené dobroty snědly. Dopoledne bylo pro děti velmi poučné, dozvěděly se, které potraviny tělu prospívají a které naopak mohou tělu uškodit.